Slávnostné vyhlásenie výsledkov 3. ročníka súťaže Odkiaľ som / spoznajme sa navzájom /

Slávnostné vyhlásenie výsledkov 3. ročníka súťaže Odkiaľ som / spoznajme sa navzájom /

8.novembra 2023 sa v priestoroch Radnice v Banskej Bystrici uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov tretieho ročníka súťaže Odkiaľ som – spoznajme sa navzájom.

Záštitu nad podujatím prevzal predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter.

Ten o súťaži povedal: „Vnímam, že táto aktivita motivuje mladých ľudí k pochopeniu vzájomných podobností a doceneniu kultúrnej rôznorodosti. Keď sa rozpadne pamäť, rozpadnú sa komunity, a keď sa rozpadne poznanie, rozpadne sa všetko – rozpadne sa ľudská spoločnosť. Ďakujem všetkým, ktorí tento projekt vymysleli, uviedli ho do života, zúčastnili sa na ňom. A samozrejme gratulujem oceneným. Robíte všetci skvelú vec.“

Na podujatí sa zúčastnilo 90 hostí – ocenených súťažiacich s pedagógmi, zástupcov Veľvyslanectva Českej republiky na Slovensku, Źidovskej náboženskej obce, Rómskeho vzdelávacieho fondu.

Okrem ocenení v jednotlivých kategóriách boli udelené aj ceny: Cena predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, Cena Veľvyslanca Českej republiky na Slovensku, Cena Židovskej náboženskej obce, Cena splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny.

Okrem detí žijúcich na Slovensku sa do súťaže zapojili aj deti žijúce v zahraničí.

Tým bude ocenenie odovzdané na Veľvyslanectve Slovenskej republiky vo Veľkej Británii.

Partneri tretieho ročníka

Fotogaléria

Zobraziť celú galériu…