Cherryl-Uju Chinwuba – Kto som?

Cherryl-Uju Chinwuba – Kto som?

Hola, soy Cherryl!

Volám sa Cherryl a narodila som sa 19.1.2008 v nemocnici Hospital de la Princesa v Madride. V tomto meste sme aj bývali, keďže moja mama tam získala prácu. Moja sestra ostala bývať na Slovensku s babkou, lebo si chcela dokončiť školu. Keď som mala asi rok, išli sme ich cez zimné prázdniny na Slovensko pozrieť. Ja si síce tú návštevu nepamätám, ale mám odtiaľ inú spomienku. Moja mama mi tam ako darček háčkovala deku. Mám ju stále, hoci je nedokončená.  Je veľmi malá, biela, s modrými okrajmi a s mojím menom.

Keď som mala 3 roky, presťahovali sme sa do Ameriky. Bývali sme v dome na Floride. Chodila som tam do školy, mala kamarátky. Mám aj zopár nepríjemných spomienok – raz ma zrazili deti na bicykli, mama mi  musela volať záchranku, lebo som extréme krvácala a dodnes mám aj nejaké jazvy.

Po pár rokoch strávených v Amerike sme sa opäť ocitli na Slovensku, vrátili sme sa ku babke. Začala som chodiť do školy v Karlovej Vsi, tú však neskôr zatvorili, tak som prestúpila na inú školu. Nebolo to pre mňa jednoduché, mala som problémy s jazykom. Dokonca ma kvôli tomu preradili do nižšieho ročníka. Následne sme sa presťahovali do inej mestskej časti, tak som zmenila školu znova. Už som si celkom zvykla na jazyk, školu, celkovo život na Slovensku. Ale úprimne? Najviac sa cítim ako Američanka momentálne žijúca na Slovensku. Na Slovensku sa mi páči a viac mi vyhovuje školský systém. Oveľa radšej mám aj slovenské jedlá ako americké. V Amerike milujem všetky ich sviatky a celkovo prístup k životu. Neviem ešte, čo mi život prinesie. Ale USA ma ako krajina veľmi láka a veľmi by som sa tam chcela vrátiť, pracovať a žiť tam. Považujem sa za Američanku, ale som hrdá na svoje slovenské korene a som rada, že moji predkovia pochádzajú práve z tejto krajiny.

Meno a priezvisko pedagóga: Mgr. Zuzana Rišiaňová

Adresa školy: ZŠ s MŠ Kalinčiakova 12, 83104 Bratislava

Súťažná kategória: II. kategória (2. stupeň ZŠ)

Názov práce: Odkiaľ som?

Meno a priezvisko autora: Cherryl -Uju Chinwuba

Vek autora: 13 rokov