Bez práce nie sú koláče. Také príslovie nám v škole povedala pani učiteľka a je to pravda. Ak niečo chcem, musím pre to niečo spraviť.
Volám sa Mirko Gabčo a mám 10 rokov. Prečítal som si témy tejto súťaže a zapáčila sa mi téma, kde by som chcel byť o desať rokov. Odkedy si pamätám, dospelí ľudia sa ma vždy pýtali, čím chcem byť, keď vyrastie. Vždy som povedal toto- robiť so strojmi a autami. Dnes to hovorím už inak- Chcel by som byť automechanikom. Vraj sa to učí na strednej škole. Preto sa učím na základnej škole čo najlepšie ako môžem, aby ma tam prijali. Chcel by som vedieť ako pracujú stroje, ako sa opravujú a pomáhať všetkým, ktorým by sa pokazili. Aj to znamená robiť druhých šťastnými. Nie všetko pokazené musíme hneď vyhodiť. Niekedy to stačí len opraviť. Potom, keď doštudujem, chcel by som Chcel by som ísť do Anglicka. Je to môj sen a verím, že sa mi to splní, lebo sa neustále snažím a idem si za svojim cieľom. Doteraz som Bol som dva krát v Poľsku a ešte som bol v Košiciach. Možno, keď skutočne vyrastiem, tak sa odsťahujem niekde preč. Preto sa ale musím učiť. Nevzdávam sa a na mojej škole, ZŠ Lesnícka v Prešove, mi to opakujú každý deň. Môžem byť čím chcem, je to len na mne.
Môj úspech, úspech môjho života je len na mne. Nikto iný to neurobí za mňa. Ani rodičia, ani pani učiteľka, len ja.


